הקלות וזכויות לעצמאים ושכירים בתקופת הקורונה

אם גם אתם נמצאים בחובות לגופים הללו, הכתבה הזאת תסייע לכם מאוד. צוות עמותת ע.נ.ק. ביצע סקירה של כל המידע העדכני ביותר על ההקלות הקיימות.
נראה שהמשק מתחיל להתעורר, החיסונים נמצאים בשיאם, אולם עדיין עסקים ושכירים רבים מתמודדים עם משבר כלכלי עצום, הן מבחינת חובות לספקים, הוצאה לפועל וחובות לבנקים. אם גם אתם נקלעתם למשבר כלכלי, וודאי תשמחו לדעת שקיימות לא מעט הקלות מטעם הגופים השונים, ולכן שווה להתעדכן כדי לראות את האור בקצה המנהרה. 
ההקלות מטעם ההוצאה לפועל
כידוע, הוצאה לפועל הוא הגוף האחראי על גביית חובות אזרחיים וחובות של רשויות, אולם עקב המשבר ישנן הקלות שניתן לכפות על הזוכה, מה שמאפשר לחייבים ליהנות מהן ומעט לנשום לרווחה. הנה ההקלות הקיימות עקב משבר הקורונה:
הארכת המועד לתשלום החוב ונקיטת הליכים מצד החייבים
זוהי הקלה של ממש שיכולה להיות לעזר, במיוחד לעסקים חייבים. למעשה, חייב שהוגשה נגדו בקשה לביצוע פסק דין כספי, יקבל הארכה של מועד החוב לפרק זמן של 50 יום לתשלום החוב, או מנגד לבקשת צו תשלומים להסדר החוב. רק נציין שבפרק זמן זה הזוכה לא יוכל לבצע הגבלות או עיקולים כנגדו. 
דחיית ביצוע עיקולים והליכי גבייה נגד חייבים
תיקים שנפתחו כנגד חייבים החל  מתאריך - 24.9.2020 ואילך, יוכלו ליהנות מדחיית ביצוע העיקולים. למעשה, רשם ההוצאה לפועל יהיה רשאי לדחות או לעכב את הליכי גבייה והעיקולים. בשורה תחתונה, לא ניתן יהיה בזמן זה לבצע הליכים שונים כמו עיקול רכב, עיקול מיטלטלין וכו', אלא באישור מיוחד של רשם הוצל"פ. 
הטבות הניתנות לבעלי חוב מתחת ל- 50 אלף שקלים בהוצל"פ
בעלי חוב נמוך של מתחת 50 אלף שקלים אשר שילמו את התשלום הראשון בצו, תוך 45 ימים ממועד בקשת האזהרה, יוכלו ליהנות מהטבות משמעותיות כמו הפחתת הריבית על קרן החוב ב-50%, ביטול תוספת תשלום על הפרש אגרת פתיחת התיק, עיכוב גבלות ועיקולים, אי רישום התיק במאגר נתוני האשראי ועוד. הקלות אלה מאפשרות למנוע תשלום שכר טרחה לעו"ד וכמובן להשתקם כלכלית.  
הקלות מטעם המרכז לגביית קנסות
גם המרכז לגביית קנסות מול אוצר המדינה מעניק הקלות לחייבים, ולכן כדאי מאוד להתעדכן. המרכז מאפשר לבטל את הריביות שנצברו על קנסות החל מתקופת הסגר הראשון. בנוסף, ניתן להגיש בקשה לביטול קנסות שהוטלו במסגרת הליכים פליליים, מנהלתיים או תעבורתיים. אולם, בקשת חנינה זו תינתן רק לעומדים בתנאים הבאים:
במידה ולא הורשעתם ב- 5 השנים האחרונות.
אינכם חויבתם לשלם פיצוי לנפגע עבירה.
לא פניתם במהלך השנתיים האחרונות להסדר חוב מול המרכז.

הקלות מטעם הבנקים וחברות האשראי
אין ספק שבנקים וחברות האשראי מודעים לקשיים הכלכליים של עסקים ואזרחים בעקבות משבר הקורונה, ולכן כיום חברות האשראי והבנקים מאפשרים לאנשים הנמצאים במשבר ליהנות מכמה הקלות:
דחיית תשלומי המשכנתא (ל- 6 חודשים)
דחיית התשלום להלוואות
הגדלת מסגרת האשראי ללא הגדלת הריבית
דחיית הלוואות צרכניות שניתנו על ידי חברות האשראי (ל-6 חודשים).
במידה וסורבו בחשבון צ'קים (בין מרץ לאוגוסט 2020), הדבר לא יספר לעניין הגבלת החשבון.
אם נקלעתם לחובות, המומחים של עמותת ענק כאן בשבילכם וישמחו להעניק ייעוץ משפטי ללא תשלום. עורכי הדין של העמותה יעניקו ייעוץ מקצועי, תוך בחינת כל האפשרויות הקיימות ליציאה מהמשבר הכלכלי. 

logo בניית אתרים