טיפים למחיקת חובות ותיקון דירוג אשראי

בשורה תחתונה, יודעים הכל על כל אחד, מה שמשפיע רבות על קבלת הלוואות, משכנתאות וכו'. 
הנתונים המופיעים במאגר דירוג האשראי מגיעים ממגוון גופים פיננסים, בין היתר מהבנקים, תאגידים בנקאיים, חברות אשראי, גופים פיננסים, בתי המשפט, כונס נכסים, הוצל"פ ואף מחברת החשמל. זו הסיבה שכיום לדירוג האשראי יש השפעה רבה, כיוון שהוא נותן תמונה פיננסית של אדם או עסק. מובן שכל פעולה פיננסית שגויה משפיעה על דירוג האשראי, כדוגמת אי פירעון הלוואות, חובות בהוצל"פ, צ'קים שחוזרים, חריגה מהאשראי והרשימה עוד ארוכה.
הבאנו בפניכם מספר טיפים למחיקת חובות
כפי שאמרנו, דירוג אשראי משפיע רבות על מגוון פעולות שנרצה לבצע, ולכן חשוב מאוד למחוק חובות כמה שיותר מהר. רק נסביר שמחיקת חוב אפשרית לאחר שבית המשפט או רשם ההוצאה לפועל (במקרה של חדלות פירעון) התרשמו שאין ביכולתכם לפרוע את החובות וכי נקלעתם למצב שלא בכוונת זדון או עקב התרשלות, והעניק הפטר מחובות.
כיצד ניתן לייעל את הליך מחיקת חובות?
חשוב מאוד לשתף פעולה באופן מלא  ביהמ"ש או רשם ההוצל”פ, על מנת להוכיח  כי נקלעתם לחובות בתום לב ולא מתוך כוונה רעה להתנער מהנושים, אלא מתוך רצון להשתקם כלכלית.
חוות הדעת של הממונה והנאמן חשובה מאוד ואין להקל בה ראש, שכן הם נתפסים מול ביהמ"ש או הוצל"פ כגורמים רשמיים.
לקבל ייעוץ משפטי מקיף טרם תחילת תהליך של מחיקת חובות דרך חוק חדלות פירעון.
טיפים לתיקון דירוג אשראי
כפי שאמרנו, כל התנהלות פיננסית לא נכונה מובילה לפגיעה בדירוג האשראי, ולכן ישנה חשיבות רבה לדירוג אשראי גבוה אם נרצה לקחת הלוואה מכל גוף שהוא או משכנתא. 
סוף מעשה במחשבה תחילה
ראשית, חשוב להבין שכל פעולה פיננסית משפיעה על דירוג האשראי, ולכן מומלץ מאוד להתנהל בצורה נכונה, ובמיוחד בגיל צעיר. בכל מקרה, גם אם נוצר חוב, יש לסגור אותו במהירות האפשרית כדי שלא יגיע להוצל"פ ומשם הדרך קשוחה יותר.
לבדוק את דוח דירוג האשראי
לא פעם מתגלים נתונים שגויים בדוח דירוג אשראי, ולכן תוכלו להזמין דוח נתוני אשראי מבנק ישראל ולעבור היטב על הנתונים. במידה וישנה טעות, ניתן להגיש בקשר לתיקון המידע (מלווה בהוכחות) להמתין לסיום התהליך. עלות הזמנת הדוח היא 36 שקלים וניתן להזמין כאן. הזמנת הדוח פשוטה מאוד וכרוכה במילוי פרטים וקבלת הדוח לדואר אלקטרוני, או לדואר בתוספת תשלום. 
לדעת את המצב ולהמתין בסבלנות
חשוב להבין שברוב המקרים אין קסם ולא ניתן לעלות את דירוג האשראי, וודאי במקרה של התנהלות כלכלית לא נכונה כמו חשבון בנק מוגבל. הדבר היחידי שניתן לעשות הוא להמתין 3 שנים, עד שהנתונים ימחקו ממערכת נתוני האשראי. מובן שבתקופה זו להתנהל בצורה נכונה ולמנוע צבירת חובות. 
אם נקלעתם לחובות, המומחים של עמותת ענק כאן בשבילכם וישמחו לתת ייעוץ משפטי ללא תשלום. עורכי הדין של העמותה יעניקו ייעוץ מקצועי, תוך בחינת כל האפשרויות הקיימות ליציאה מהמשבר הכלכלי. 

טואול - בניית אתרים